Hash, Marihuana & Hemp Museum in Amsterdam
In 1985 opende het Hash Museum haar deuren. Het is gevestigd midden op 'De Walletjes', mede daardoor is er altijd veel aanloop in het museum.
Er is veel achtergrondinformatie te vinden over de planten. De culturele, religieuze en medicinale aspecten van de planten worden belicht, onder andere door posters en fotomateriaal. Verder zijn er display's met parafernalia, zoals traditionele pijpjes.
De planten en het gebruik van softdrugs zorgen vaak voor controverse. Wat veel mensen echter niet weten, is dat hennep ook gebruikt wordt bij het maken van touw of papier. En net als brandnetels kan er van hennep ook (milieuvriendelijke) kleding gemaakt worden.
In de bijbehorende souvenirshop is dit soort kleding te koop, alsmede rookartikelen en zelfs zaadjes om zelf wat planten te kweken. U kunt alvast bekijken wat de verschillende groeistadia zijn van de planten, in de binnentuin van het museum.